🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Jiya Ring
| Item Details | |
| Sku | LGD-JAR10180B-G47 |
| Metal KT | 14KT |
| Stone Details | |
| Stone Type | Lab Grown |
| Shape | Round |
| Color | EF |
| Clarity | VVS-VS |
| Stone Count | 25 |
| Stone Weight | 0.12 |
| Setting | Fishtail and Prong |
| Certificate | IGI |
| Dimensions | |
| Height | 11.60 mm |
| Width | 2.80 mm |
Select Color
Select Ring Size
From $138.14
Original: $394.69
-65%Jiya Ring—
$394.69
$138.14More Images












Jiya Ring
| Item Details | |
| Sku | LGD-JAR10180B-G47 |
| Metal KT | 14KT |
| Stone Details | |
| Stone Type | Lab Grown |
| Shape | Round |
| Color | EF |
| Clarity | VVS-VS |
| Stone Count | 25 |
| Stone Weight | 0.12 |
| Setting | Fishtail and Prong |
| Certificate | IGI |
| Dimensions | |
| Height | 11.60 mm |
| Width | 2.80 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Item Details | |
| Sku | LGD-JAR10180B-G47 |
| Metal KT | 14KT |
| Stone Details | |
| Stone Type | Lab Grown |
| Shape | Round |
| Color | EF |
| Clarity | VVS-VS |
| Stone Count | 25 |
| Stone Weight | 0.12 |
| Setting | Fishtail and Prong |
| Certificate | IGI |
| Dimensions | |
| Height | 11.60 mm |
| Width | 2.80 mm |
























