🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Vanessa Ring
| Item Details | |
| Sku | LGD-JAR09980B-G47 |
| Metal KT | 14KT |
| Stone Details | |
| Stone Type | Lab Grown |
| Shape | Round |
| Color | EF |
| Clarity | VVS-VS |
| Stone Count | 16 |
| Stone Weight | 0.15 |
| Setting | Prong |
| Certificate | IGI |
| Dimensions | |
| Height | 10.10 mm |
| Width | 12.40 mm |
Select Color
Select Ring Size
From $144.06
Original: $411.61
-65%Vanessa Ring—
$411.61
$144.06More Images











Vanessa Ring
| Item Details | |
| Sku | LGD-JAR09980B-G47 |
| Metal KT | 14KT |
| Stone Details | |
| Stone Type | Lab Grown |
| Shape | Round |
| Color | EF |
| Clarity | VVS-VS |
| Stone Count | 16 |
| Stone Weight | 0.15 |
| Setting | Prong |
| Certificate | IGI |
| Dimensions | |
| Height | 10.10 mm |
| Width | 12.40 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Item Details | |
| Sku | LGD-JAR09980B-G47 |
| Metal KT | 14KT |
| Stone Details | |
| Stone Type | Lab Grown |
| Shape | Round |
| Color | EF |
| Clarity | VVS-VS |
| Stone Count | 16 |
| Stone Weight | 0.15 |
| Setting | Prong |
| Certificate | IGI |
| Dimensions | |
| Height | 10.10 mm |
| Width | 12.40 mm |






















