
Vanessa Pendant
| Item Details | |
| Sku | LGD-JAP23140B-G4 |
| Metal KT | 14KT |
| Finding | Cable Chain 18 Inch |
| Stone Details | |
| Stone Type | Lab Grown |
| Shape | Round |
| Color | EF |
| Clarity | VVS-VS |
| Stone Count | 16 |
| Stone Weight | 0.15 |
| Setting | Prong |
| Certificate | IGI |
| Dimensions | |
| Height | 10.10 mm |
| Width | 12.40 mm |
Original: $599.10
-65%$599.10
$209.69More Images








Vanessa Pendant
| Item Details | |
| Sku | LGD-JAP23140B-G4 |
| Metal KT | 14KT |
| Finding | Cable Chain 18 Inch |
| Stone Details | |
| Stone Type | Lab Grown |
| Shape | Round |
| Color | EF |
| Clarity | VVS-VS |
| Stone Count | 16 |
| Stone Weight | 0.15 |
| Setting | Prong |
| Certificate | IGI |
| Dimensions | |
| Height | 10.10 mm |
| Width | 12.40 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Item Details | |
| Sku | LGD-JAP23140B-G4 |
| Metal KT | 14KT |
| Finding | Cable Chain 18 Inch |
| Stone Details | |
| Stone Type | Lab Grown |
| Shape | Round |
| Color | EF |
| Clarity | VVS-VS |
| Stone Count | 16 |
| Stone Weight | 0.15 |
| Setting | Prong |
| Certificate | IGI |
| Dimensions | |
| Height | 10.10 mm |
| Width | 12.40 mm |
























