
Jiya Pendant
| Item Details | |
| Sku | LG23390B-G4D-JAP |
| Metal KT | 14KT |
| Finding | Cable Chain 18 Inch |
| Stone Details | |
| Stone Type | Lab Grown |
| Shape | Round |
| Color | EF |
| Clarity | VVS-VS |
| Stone Count | 25 |
| Stone Weight | 0.120 |
| Setting | Fishtail and Prong |
| Certificate | IGI |
| Dimensions | |
| Height | 15.60 mm |
| Width | 11.60 mm |
Original: $555.40
-65%$555.40
$194.39More Images









Jiya Pendant
| Item Details | |
| Sku | LG23390B-G4D-JAP |
| Metal KT | 14KT |
| Finding | Cable Chain 18 Inch |
| Stone Details | |
| Stone Type | Lab Grown |
| Shape | Round |
| Color | EF |
| Clarity | VVS-VS |
| Stone Count | 25 |
| Stone Weight | 0.120 |
| Setting | Fishtail and Prong |
| Certificate | IGI |
| Dimensions | |
| Height | 15.60 mm |
| Width | 11.60 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Item Details | |
| Sku | LG23390B-G4D-JAP |
| Metal KT | 14KT |
| Finding | Cable Chain 18 Inch |
| Stone Details | |
| Stone Type | Lab Grown |
| Shape | Round |
| Color | EF |
| Clarity | VVS-VS |
| Stone Count | 25 |
| Stone Weight | 0.120 |
| Setting | Fishtail and Prong |
| Certificate | IGI |
| Dimensions | |
| Height | 15.60 mm |
| Width | 11.60 mm |
























